SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Başhekim Kırhan’ın ‘Görevden Alınması’ Olayının Perde Arkası!

Başhekim Kırhan’ın ‘Görevden Alınması’ Olayının Perde Arkası!
Bu haber 28 Eylül 2018 - 9:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa Eyyübiye Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan’ın ‘görevden alındığı iddiası’nda yaşananlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Sendika seçimlerinde oy kullanmak için Harran Üniversitesi’ne giden Kırhan’ın hastane personeli tarafından arandığı, İl Sağlık Müdürlüğünce görevden alındığı ve yerine başka bir doktorun görevlendirildiği bildirildi.

Olayı duyan Başhekim İdris Kırhan’ın çevresindekilere kendisine konuyla ilgili herhangi bir tebliğ yapılmadığını belirterek, hastaneye döndüğü öğrenildi.

Hastaneye gittiği sırada personelin destek verip alkışlarla karşıladığı Kırhan’ın ve personel ile makam odasına anların güvenlik kamerası görüntülerinin ise doktor Yusuf Yavuz tarafından kendisine yakın medya kuruluşlarına ‘makam odasına baskın yapıldı’ şeklinde servis edildiği öne sürüldü.

Görevden alındığı iddiasının sosyal medyada dile getirilmesiyle çok sayıda kullanıcı ve hastane personeli duruma tepki gösterdi. Tepkilerin çığ gibi büyümesinin ardından üst düzey bir yetkilinin Kırhan’ı aradığı iddia edilerek görevine devam etmesini söylediği öne sürüldü.

Yaşanan gelişmelerin ise devam eden sendika seçimlerinde büyük öneme sahip Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çıkacak olası sonuçların önüne geçmek için olduğu ileri sürüldü.

Bir süre önce twitter hesabından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılacak olan delege seçimlerinde mobbing iddialarını ortaya atan Faruk Günak’ın üyeler üzerinde etki kurmaya çalıştığı iddia edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER