SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

AK Parti Sözcüsü: Rektör Taşaltın haddini aştı

AK Parti Sözcüsü: Rektör Taşaltın haddini aştı
Bu haber 31 Ekim 2018 - 17:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Harran Üniversite Ramazan Taşaltın’a ilişkin, “ Rektör Taşaltın haddini aşmış,bu tür ifadeler haddi aşan ve Ak Parti’yi yıpratan ifadelerdir” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada Harran Üniversite Ramazan Taşaltın’ın bir televizyon programında yaptığı konuşmaya tepki gösterdi.

Ömer Çelik rektör Taşaltın’a ilişkin şunları söyledi:

“Ak Parti sözcüsü Çelik, Rektör Taşaltın haddini aşmış,bu tür ifadeler haddi aşan ve Ak Parti’yi yıpratan ifadelerdir.YÖK inceleme yapıyor.Gerekli açıklama YÖK tarafından yapılacaktır.Bu tür ifadeleri Ak Parti olarak tasvip etmiyoruz.”

TAŞALTIN NE DEMİŞTİ?

TV konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı sistemine geçişten önce FETÖ ile mücadelede yalnız kaldığını belirten Ramazan Taşaltın, “Elbette yalnız FETÖ ile mücadelede yalnızdı. Şu anda başkanlık sistemine gittiğimiz dönemde çok daha yetkili durumda Cumhurbaşkanımız… İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır. Biz itaat ediyoruz cumhurbaşkanımızdır” demişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER