SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Altun: İş yükünü artırmaktan başka ne işe yarayacak

Altun: İş yükünü artırmaktan başka ne işe yarayacak
Bu haber 31 Ekim 2018 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun, TBMM’ye sunulan “Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nde yer alan, sigaranın kapalı dolapta satılması önerisi ile kara paket uygulamasına tepki gösterdi.

Esnafın özellikle zincir marketler karşısında hayatta kalmak için ciddi bir mücadele verdiğini belirten Altun, şunları söyledi:

“Bu ülkede esnaf olmak gerçekten zor iş. Biz, her türlü ekonomik zorlukla baş eden esnafın desteklenmesini beklerken, esnafımız, basından öğrendiğimiz yeni bir tasarıyla, yeni zorluklarla baş başa bırakılıyor. Sigaranın kapalı dolapta satılması önerisi, bize göre, vatandaşı bu ürünleri satın almaktan alıkoymayacağı gibi, sadece esnafın iş yükünü artırır. Diyelim ki bakkal o kapalı dolabı satın alacak parayı buldu. Sonrasında ne olacak? Oradan her gün sigara arayacak, bulacak ve müşterisine satacak. Böyle bir iş yükünü bakkalın sırtına yüklemeye neden ihtiyaç duyuluyor? Yetkililerimizden esnafın hayatını kolaylaştırmasını istiyoruz, zorlaştırılmasını değil. Onun için bu önerilerin yeniden, bir kez daha gözden geçirilmesini talep ediyoruz.” (RHA)

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER