SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Büyükşehir’e Doğan mı aday oluyor?

Büyükşehir’e Doğan mı aday oluyor?
Bu haber 01 Ekim 2018 - 20:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday isimler konuşulmaya devam ediyor.

31 Mart 2019’da yapılması beklenen yerel seçimler öncesi belediye başkan aday aday adayları özellikle sosyal medya üzerinden boy göstermeye başladı.

Şanlıurfa’da büyükşehir belediye başkanlığı için çok sayıda aday olacağı konuşulurken, AK Parti’de aday adayların henüz resmi açıklama yapan aday adayı bulunmazken, bazı isimler ise kulislerde konuşulmaya devam ediyor.

Şanlıurfa’da muhalefet kanadında sessizlik yavaş yavaş yerini sıcak atmosfere bırakıyor. Aday adayı sürecine kısa bir süre kala muhalefet kanadın kulislerinden bilgiler gelmeye başladı. AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakını yerel seçimlerde de güncellemesi konuşulurken, muhalefette de Urfa’da tüm kesimlere hitap edecek bir çatı adayının arandığı kulislerde konuşulan gündemler arasında yer aldığı bildirildi.

Kulis bilgilerinde Şanlıurfa için çatı adayı olarak birçok isim geçiyor ancak kulislerin üzerinde durduğu ve adaylar arasında “en güçlü olacak” yorumları yapılan isim ise daha önce Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış ve geçen dönem HDP milletvekili olan Celal Doğan’ın aday olacağı iddiaları paylaşılıyor.

Şanlıurfa’da çatı adayı için CHP,HDP ve SP’nin ittifak yapabileceği ileri sürülüyor.

Kulis bilgilerin ne kadar gerçekçi olduğu tartışılırken, Şanlıurfa’da muhalefet kanadının bir çatı adayı arayışında olduğu kentte de en çok konuşulan gündemler arasında yer alıyor.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER