SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Çoban: Göbeklitepe kararı sinerji oluşturacak

Çoban: Göbeklitepe kararı sinerji oluşturacak
Bu haber 31 Ekim 2018 - 17:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, turizmde gelecek yılı “Göbeklitepe Yılı” ilan etmek istediklerini açıklamasının ardından bölgede ve Şanlıurfa’da bir heyecan yarattı. Turizmciler, alınan kararın bölgede çok ciddi bir sinerji oluşturacağının altını çiziyor.

Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Müslüm Çoban, 2019 yılının Göbeklitepe açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti. Çoban, Göbeklitepe’nin UNESCO’ya girmesiyle birlikte sürecin taçlandığını belirtti. Çoban,”Bu taçlanma daha da değerlenmiş olacak. Bu süreçte Urfa’ya çok grup geliyordu. Bu süreçler bu rakamları daha da artıracak.”diye konuştu.

MEZOPOTAMYA İÇİN İYİ BİR SİNERJİ OLACAK

Urfa’ya birçok grubun geldiğinin altını çizen Çoban,”Dışarıdan gelecek misafirlerimizin durumu olumlu yönde etkileyecektir. Güzel günler, Şanlıurfa’yı bekliyor. Şanlıurfa ve bölge turizmi açısından güzel gelişmeler. Gelen turist, sadece Şanlıurfa için gelmiyor. Bölgedeki diğerler için de geliyor. Adıyaman, Diyarbakır, Mardin ve Gaziantep’e geliyor. Mezopotamya için iyi bir sinerji olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”ifadelerine yer verdi. (RHA)

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER