SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Ekinci’den öğrencilere ayakkabı

Ekinci’den öğrencilere ayakkabı
Bu haber 15 Ekim 2018 - 19:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ihtiyaç sahibi öğrencilerin yanında olmayı sürdürüyor. Büyükhan Mahallesi’nde bulunan Zeliha-Ramazan Alpan Ortaokulu’nda okuyan öğrencilere ayakkabı yardımında bulunan Başkan Ekinci, çocukların yüzünü güldürdü.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Sosyal İşler Müdürlüğü ile birlikte ilçe sınırları içerisinde bulunan okullarda eğitim gören çocuklara, belirlenen program dâhilinde yardım etmeye devam ediyor. Başkan Ekinci, eşi Ayşe Ekinci, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleriyle birlikte Büyükhan Mahallesi’nde bulunan Zeliha-Ramazan Alpan Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencileri ziyaret etti.

Ziyaretinde öğrenciler ile kucaklaşan Başkan Ekinci, öğrencilerin büyük sevgisi ile karşılandı. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci beraberindekilerle sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet ettiler. Öğrencilere devamsızlık ve dersleri konusunda uyarılarda bulunan Başkan Ekinci öğrencilerin gelecekte hangi meslekte olmak istedikleriyle ilgili sorular sordu. Başkan Ekinci daha sonra beraberindekilerle birlikte hayırsever bir vatandaşın desteği ile 130 öğrenciye ayakkabı dağıttı. Hayırsever vatandaşın yardımı ile dağıtılan ayakkabılar öğrencilerin yüzünü güldürürken Başkan Ekinci’de bu sevince ortak oldu.

İmkânlar ölçüsünde her zaman vatandaşların yanında olduğuna dikkat çeken Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci şunları söyledi:

‘’ Eyyübiye Belediye olarak sosyal belediyecilik anlamında da yaptığımız faaliyetler var. Özellikle dar gelirli insanlarımıza yönelikte ihtiyaçlar noktasında, imkânlar ölçüsünde destek çıkıyoruz. Bazen de hayırsever vatandaşlar aracılığıyla da belediyemizi vesile kılmak yoluyla da bu tarz yardımlarda bulunuluyor.

Yine il dışından bir hayırsever vatandaşımızın belediyemizi aracı kılarak 130 öğrencimize ulaştırdığı ayakkabılar var, bunların dağıtımı için buradayız. Tabiî ki imkanı olan insanlar vardır, imkansızlık içinde gelenler vardır. Sosyal belediyecilik, sosyal devlet anlayışıyla çocuklarımızın bu tarz onlardan olumsuz etkilenmemek adına destekler verilmesi gerekiyor. Bu kapsamda ziyaretimizi gerçekleştirdik. Milli eğitim müdürümüze, okul müdürümüze, öğretmen kadromuza teşekkür ediyoruz. Bu bölgemizde öğretmenlerimize yönelik yaptıkları faaliyetlerden dolayı hayırsever vatandaşımızdan Allah razı olsun diyoruz, güzel çocukları, gönlü, yüzü güzel çocukları sevindirdikleri için.”

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ise yaptığı konuşmada, ‘’ Bugün Eyyübiye Zeliha-Ramazan Alpan Ortaokulu’nda bulunmaktayız. Eyyübiye Belediyemizin sosyal yardım faaliyetleri çerçevesinde öğrencilerimize çalışması var. Biz de Eyyübiye Belediyemizin bugüne kadar bütün okullarımıza, öğrencilerimize sosyal yardım faaliyetleri dışında okullarımızın fiziki altyapısının iyileştirilmesi ve eğitime direk müdahale noktasında çok ciddi katkılarını gördük. Bu anlamda bizlere desteğini esirgemeyen Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’ye teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER