SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Eyyübiye’de park çalışmaları sürüyor

Eyyübiye’de park çalışmaları sürüyor
Bu haber 20 Ekim 2018 - 16:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yemyeşil Eyyübiye hedefiyle çalışmalarını sürdüren Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Selçuklu Mahallesindeki devasa parkın yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Eyyübiye Belediyesi ilçeye yeni parklar kazandırmayı sürdürüyor. Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, Selçuklu Mahallesi’nde yapımına başladığı 16.500 metre karelik alanı kapsayan yeni park sahasında çalışmalarına devam ediyor.

Eyyübiye Belediyesi, ilçede birçok parkın ve yeşil alanın açılışını yaparken bir yandan da çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne baplı ekipler, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla Selçuklu Mahallesi’nde başlattıkları park yapımı çalışmalarında sona doğru yaklaşıyor.

Selçuklu Mahallesi 3675. Sokak’ta bulunan ve toplamda 16.500 metre karelik alan daha önce vatandaşlar tarafından hafriyat döküm alanı olarak kullanılırken, Eyyübiye Belediyesi ekipleri tarafından temizlenerek park için çalışmalarını başlatmıştı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin hummalı çalışması sürerken vatandaşlar tarafından da bu çalışmalar takdir topluyor.

Bitme aşamasına getirilen parkta; 2 adet çocuk oyun alanı, spor kondisyon aletleri alanı, oturma alanları, teraslı yeşil alanlar ile dinlenme alanları bulunuyor. Bölgede yaşayan vatandaşların sosyal alanda ihtiyacını karşılayacak olan park aynı zaman da çocuklarında eğlence alanı haline gelecek.

Mahalle yürütülen çalışmalardan dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür eden Selçuklu Mahalle Muhtarı Cengiz Yıldız,” Mevcut belediyemizden önce bu parkımız olduğu gibi dağlıktı, çocuklar pislik içinde oynuyorlardı, şuan ki belediye başkanımız Mehmet Ekinci’den biz park talebinde bulunduk, kendiside sağ olsun hemen faaliyete geçti. Kendisi sırf bize destek oldu çocuklar için, mahallemiz için. Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci, bu parkın sözünü verdi ve uyguladı. Bu parkımızın alanı 16.500 metre kare, mahallemizde vatandaşlarımızın, çocuklarımızın vakit geçirecekleri bir alan haline getirilecek. Onlara güzel bir yer tahsis ettik belediyemiz sayesinde. Bu imkanı sağlayan Eyyübiye Belediyesi’ne ve Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’ye çok teşekkür ederim’’dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER