SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Eyyübiye’de tasarruf tedbirleri

Eyyübiye’de tasarruf tedbirleri
Bu haber 10 Ekim 2018 - 18:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu yıl için kamu harcamalarıyla ilgili tasarruf tedbirleri alınmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine harekete geçen Eyyübiye Belediyesi, yeni yapılan hizmet binası için herhangi bir mefruşat malzemesinin alınmayacağı bildirildi. Yapılan bu uygulama, vatandaşlardan tam not aldı.

Kamu kurum ve kuruluşlarının giderlerinden tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve resmi taşıtların etkin kullanımına ilişkin genelge geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını da dikkate alan Eyyübiye Belediyesi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye ait araç sayısını düşüren Eyyübiye Belediyesi Başkan Mehmet Ekinci, yaptığı bu çalışmayla kamuoyundan büyük takdir görmüştü.

3 MİLYON TASARRUF SAĞLANACAK

Tasarruf konusunda oldukça hassas davranan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yapımı devam eden yeni belediye hizmet binası için herhangi bir mefruşat malzeme alımının yapılmayacağını belirterek belediyenin 3 milyon lira tasarrufta bulunacağını ifade etti. Başkan Ekinci, yeni hizmet binasının mevcut eşyalarla doldurulacağını belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER