SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Hilvan’da ÇED raporu skandalı!

Hilvan’da ÇED raporu skandalı!
Bu haber 15 Ekim 2018 - 16:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hilvan ilçesine bağlı Karacurun Mahallesi yakınlarında faaliyet gösteren taş ocağının genişletilmesini içeren Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Mahalleliler ise gerçeği yansıtmayan rapor için ayağa kalktı.

Şanlıurfa’da gün geçmiyor ki çevreye zarar veren bir rapor daha ortaya çıkmasın. Bu sefer ki muammalarla dolu rapor ise Hilvan’daki Karacurun Mahallesindeki taş ocağı ile ilgili…

Hilvan’ın Karacurun Mahallesinde faaliyet gösteren taş kırma ve eleme ocağı için ÇED rapor hazırlandı. Rapor hazırlandı hazırlanmasına ama raporda taş ocağının merkeze uzak olduğu ve çevreye hiçbir zararının olmadığı not düşüldü.

ÜNİVERSİTE VE BADEM AĞAÇLARINI HESABA KATAN OLMADI

Raporda çevreye zarar verdiği belirtilmese de aslında işler tam tersi şeklinde. Öyle ki raporda Harran Üniversitesi Hilvan Meslek Yüksekokulu 424 metre uzaklıkta olduğu gösteriliyor. Ancak şantiye üniversiteye bitişik konumda, üstelik bölge badem ağaçları yönünden zenginlik gösteriyor.

Mahalle sakinleri ise rapora itiraz ederek raporun çevreye zarar verdiğini ve badem ağaçlarına zarar verdiğini ifade etti. Hal böyle olunca akıllara rapor kime ve neye hizmet ediyor sorununu akıllara getirdi. (Kaynak: RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER