SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Kayıp KAŞİP’ten: STK’lar nerede?

Kayıp KAŞİP’ten: STK’lar nerede?
Bu haber 31 Ekim 2018 - 15:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kamu Şirket Personelleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KAŞİP) Genel Başkanı Hakan Aydın uzunlar yıllar sonra basına konuştu. En son 5 yıl önce kamuda çalışan taşeron işçilerle ilgili açıklamalarda bulunan Aydın bu süre zarfında işçilerle ile ilgili ne tür çalışma yaptığı merak edilen konular arasında.

Taşeronların kadroya geçmesi ile birlikte böyle bir derneğin budan sonra nasıl bir yol izleyeceği bilinmezken uzun yıllar sonra sahalara geri dönen KAŞİP Derneği Genel Başkanı Hakan Aydın Urfa’daki STK’ları eleştirdi.

Yaklaşık 5 yıldır herhangi bir açıklaması basında yer almayan Aydın’ın ortada taşeron işçi de bulunmazken böyle bir açıklama yapması ise dikkat çekti.

Taşeronlara TOKİ tarafından yapılan evlerin teslimatından sonra Kıbrıs’ta özel üniversitede hukuk fakültesi kayıt yaptıran Aydın açıklamasında kentteki sivil toplum örgütlerine yüklenerek, “Sağlık, eğitim, teknoloji, üretim, sermaye, ithalat, ihracat, döviz, aile gibi birçok konuda da sorunlar var. Peki, bu sorunlar doğrultusunda kurulmuş fakat hiç bir probleme el atmayan bu STK’lar nerede?” diye eleştileride bulundu.

Özel üniversiteye manidar bir zamanda kayıt yapan Genel Başkan Aydın taşeron olarak çalıştığı bir dönemde özel hukuk fakültesine kayıt yaptırması “acaba işçilerin hakkını daha iyi savunmak için mi?” sorusuna akıllara getirdi.

Genel Başkan Aydın’ın uzun yıllar sonra yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Toplumun değişik sorunlarına çözüm bulmak için var olan ve bunu hukuki zeminde savunan sivil toplum kuruluşları (STK) vardı. Bir KHK süreci yaşandı haklı sebeple fakat STK’lara bahanemi oldu ne oldu anlamış değilim. Hepsi sus pus. Herhalde toplumun bütün sorunları çözüldü. Aslında çiftçi, işçi, esnaf, emekçi, tacir gibi birçok kitlenin çeşitli sorunları var. Sağlık, eğitim, teknoloji, üretim, sermaye, ithalat, ihracat, döviz, aile gibi birçok konuda da sorunlar var.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER