SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

LPG rantçılarından sonra pamuk rantçıları devrede!

LPG rantçılarından sonra pamuk rantçıları devrede!
Bu haber 19 Ekim 2018 - 10:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Her yıl milyonlarca ton pamuğun üretildiği Şanlıurfa’da, Ticaret Borsası çiftçileri koruyamıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın fiyatını 4,5 lira olarak belirlediği pamuğu, Şanlıurfa’daki pamuk fabrikaları 3 liraya alıyor. Çiftçilerin sömürüldüğü bu olay karşısında Ticaret Borsası sessizliği koruyor.

Tarım ve Orman Bakanlığının 4,5 lira olarak açıkladığı pamuğu, Şanlıurfa’daki pamuk fabrikaları 3 liraya alıyor. Borçları nedeniyle zor zamanlar geçiren çiftçilerin çaresizliğinden faydalanmak isteyen fabrika sahipleri, kafasına göre at koşturuyor. Şanlıurfa Ticaret Borsası da çiftçilerin yanında yer alıp, haklarını savunması gerekirken, olayı sadece seyretmekle kalıyor.

Gaziantep ve diğer illerdeki fabrikalar daha yüksek fiyata pamuk alırken, Şanlıurfalı çiftçilerin Antep’e ürün götürmesi halinde maliyetin artacağı da hesaba katılarak, çiftçiler ürünlerini Şanlıurfa’da satmak zorunda kalıyor. Şanlıurfa Ticaret Borsasının bu duruma seyirci kalması çiftçilerin tepkisini çekerken, öte yandan kendisine olan güveni de zedeliyor.(RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER