SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

NARFEST’e yoğun ilgi

NARFEST’e yoğun ilgi
Bu haber 22 Ekim 2018 - 19:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Suruç Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Nar Festivali ( NARFEST ) nar hasadı ve kortej yürüyüşü ile başladı.

Birbirinden renkli görüntülere sahne olan festival, öğleden sonra hasat programıyla başladı. Programda Kaymakam ve Suruç Belediye Başkan Vekili Tarık Açıkgöz, katılımcılara nar ikram etti. Açıkgöz, tarım şehri Şanlıurfa’nın en önemli değerlerinden Suruç Nar’ın olduğunu söyledi.

Açıkgöz, şunları kaydetti:”Suruç narıyla ön plana çıkmış bir ilçemizdir. Daha önceki dönemlerde Suruç ilçemiz ekim alanı en fazla olan tarım ürünlerimizden biri.  GAP Projesinin hayata geçmesi ile birlikte Suruç Nar’ın ekimi alanı daha da genişlemiştir. Bugünkü üretimimiz 750 dekar ile 500 tonu buluyor. Gün geçtikçe bu rakam artıyor. Çiftçilerimize pazar alanının oluşturulması noktasında her türlü desteği veriyoruz. Suruç narının ihracatı yapılıyor şu aşamada. Amacımız ihracat rakamını artırmak”

Nar hasadından sonra festival kortej yürüyüşü ile devam etti. Katılımcılar, stantları tek tek gezerek yapılan yemeklerden tattı. Festival, sıra gecesi konseri, mahalli sanatçılar, Selçuk Balcı, Ömür Gedik, Latif Doğan konseri ile son bulacak. (RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER