SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Sahi Trambüs ne oldu?

Sahi Trambüs ne oldu?
Bu haber 06 Ekim 2018 - 17:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin prestij projlerinden olan Trambüs projesinin faaliyete girmesi için geçtiğimiz gün deneme sürüşü yapılması bekleniyordu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin öne çıkan Trambüs Projesi için geri sayım başlamıştı. Geçtiğimi gün basın toplantısında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi deneme sürüşü için ‘yarın yapılacak’ demişti ancak yarın söylemi üzerinden birkaç gün geçti Henüz bir deneme yapıldı mı yapılmadı bilinmiyor.

Sosyal medya deneme sürüşünün yapıldığı ve kentte trafiğine uyum sağlamadığı iddiları dolaşmaya başladı. İddiaların ne kadar doğru bulunduğu tartışılırken, konu ile ilgili yetkililerden henüz bir açıklama yapılmadı.

Daha önce yapılan açıklamalarda Trambüs’ün eylül ayında faaliyete geçeceği açıklanmış, ancak söz konusu ayda kent sokaklarında bahsi geçen ulaşım aracı seferlere başlamadı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin Haziran ayında yaptığı açıklama ise şöyle:

“Hedefimiz 2 ay sonra trambüsleri Şanlıurfa’da çalıştırmak. Amaçlarının günlük 200 bine yakın vatandaşın kullandığı toplu taşıma hizmetinde en iyi kaliteyi halka sunmak. Şanlıurfa’da ulaşım noktasında Ulaşım Daire Başkanlığımızın başlatmış olduğu çalışma ile toplu taşıma sistemini bir çıta yükseğe taşıyacak Trambüs Projesi son sürat bir şekilde devam ediyor. Sistem odası, idari kısım atölyeleri, trambüslerin bakım onarımının yapılacağı yerler ve aynı şekilde sistemi tamamıyla izleyebilecek sistem odalarının yer aldığı tesisimiz artık bitime doğru gidiyor. Alt yapıları tamamıyla yapılmış durumda ve şimdi de sistemleri çekiliyor. Hedefimiz 2 ay sonra artık trambüsleri Şanlıurfa’da çalıştırmak”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER