SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

ŞANLIURFA – Bakın kimler aday gösterilmeyecek!

ŞANLIURFA – Bakın kimler aday gösterilmeyecek!
Bu haber 04 Ekim 2018 - 15:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yerel seçimler için seçim takvimi hazırlık çalışmaları devam eden Ak Parti’de adaylık içinçeşitli özellikler belirlendi. Buna göre vaatlerini yerine getirmeyen mevcut belediye başkanları yeniden aday gösterilmeyecek.

VAADİNİ YERİNE GETİRMEYENE BAŞKANLIK YOK

AK Parti Teşkilat Başkanlığı, il ve ilçelerde görev yapan mevcut belediye başkanlarının önceki yerel seçimlerde dile getirdiği vaatleri yerine getirip getirmediğini de inceleniyor. Anket, SMS ve görüşmeler sonucunda vaatlerini yerine getirmediği belirlenen mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilmeyeceği de kulislerde konuşulmaya başlandı.

KADIN ADAY SAYISI ARTACAK

AK Parti kaynakları, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde kadın aday sayısında da ciddi bir artış olacağının sinyallerini verdiler. Hem belediye başkan adaylarında hem de belediye meclis üyeliği seçimlerinde kadın adaylara önceki yerel seçimlere oranla daha fazla yer ayrılacağı belirtildi.

ADAY ADAYLIĞI İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ 5-15 KASIM

31 Mart Pazar günü yapılması öngörülen yerel seçimler için partiler hazırlıklarını sürdürüyor. Yoğun bir çalışma temposu içerisinde yer alan Ak Parti’de yerel seçimlerde aday adayı olacak kişiler 5-12 Kasım tarihleri arasında başvurularını yapmaya başlayacakları öğrenildi. Aday adaylığı için yapılacak başvuralar sonrası temayül yoklamaları yapılacak. (RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER