SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Viranşehir Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’nden büyük başarı

Viranşehir Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’nden büyük başarı
Bu haber 05 Ekim 2018 - 19:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF tarafından yürütülen Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Okul Standartlarının Yaygınlaştırılması Çalışması kapsamında Viranşehir Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi, 81 ilden seçilen 162 pilot okul arasından ikincilik elde etti.
Viranşehir Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’nde toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı okul standartlarını yükseltmek amacıyla Şubat 2018 itibariyle çeşitli faaliyetler yürütülmeye başlandı. Yapılan değerlendirme sonucunda toplam 9 kategoride değerlendirilen iyi uygulama örnekleri arasından 3 faaliyet ödüle layık görüldü. Lise 162 okul arasında en çok ödül alan ikinci okul olmayı başardı.
ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN FAALİYETLER
1- Okulda, sınıflarda branş bazlı ve toplumsal cinsiyete aykırı kalıp yargıları sorgulamaya yönelik yapılan münazara etkinliği ile sınıf içi etkinlikler kategorisinde,
2- Akademik başarıları yüksek öğrencilere cinsiyet ayrımı gözetmeksizin motivasyonlarını arttırmak amaçlı yapılan kitap desteği ile eğitim çalışmaları kategorisinde,
3- Okul tuvaletlerinin hijyen koşullarını iyileştirme amaçlı yapılan çalışmalara da okul gözlemi kategorisinde ödül verildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER