SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Akbaş: Özelleştirme fiyatları düşürmez, çözüm üretim

Akbaş: Özelleştirme fiyatları düşürmez, çözüm üretim
Bu haber 06 Kasım 2018 - 16:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’de her geçen dönemde bir kurum özelleştirilirken, şimdi de sebze hallerinin özelleştirileceği gündeme geldi. Olay kazanmasa da konuşulmaya başladı. Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Konfederasyonu Başkanı Faruk Akbaş, özelleştirmeye karşı çıkararak, fiyatların ancak üretimle düşebileceğini belirtti.

Hal yasası kapsamında sebze hallerinin özelleştirilmesinin gündeme gelmesiyle birlikte vatandaşlarda bir tedirginlik oluştu. Mevcut fiyatların daha da yükseleceği korkusu artarken, hükümet de bu şekilde yüksek fiyatların önüne geçmeyi planlıyor.

Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Konfederasyonu Başkanı Faruk Akbaş, özelleştirmenin fayda getirmeyeceğini belirterek, Diyarbakır Sebze ve meyve halini örnek gösterdi. Diyarbakır Sebze ve meyve halinin özel olduğunu belirten Akbaş, “Diyarbakır hali özel, peki orada fiyatlar ucuz mu? Hayır. Yüksek fiyatlarla mücadele edilmek isteniyorsa üretim yapılacak, üretime ağırlık verilecek. Başka bir çözümü yok. Özelleştirme çözüm değildir, üretim olmadıktan sonra binlerce yasa çıkarılsın yine fayda etmez.” Dedi. (RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER