SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Dikkat çeken toplantı! Amaç neydi?

Dikkat çeken toplantı! Amaç neydi?
Bu haber 05 Kasım 2018 - 7:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde bazı STK başkanları tarafından organize edilen ve basın yayın kuruluşları ile sosyal medyaya, ‘’Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye STK’lardan destek’’ şeklinde servis edilen haberin arka yüzü gün yüzüne çıkmaya başladı. Toplantıya katılan bazı STK Başkanlarından Türkmenler Birliği Başkanı Hasan Çay,  toplantıda bulunma amaçlarının farklı olduğuna dikkat çekti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin geçtiğimiz günlerde ‘ Sayın Cumhurbaşkanımızdan sağlık problemlerimden dolayı müsaade istedim’ söyleminin ardından gözler yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığına kimlerin aday olacağına çevrildi. Başkan Çiftçi’nin olası bir aday olamama durumuna karşı sağlık problemlerini gerekçe göstermesinin ardından harekete geçen bazı STK Başkanları Başkan Nihat Çiftçi ile toplantı düzenledi.

‘KAL ÇAĞRISI’ HABERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Şanlıurfa Valiliği’nin ildeki tüm STK’lar ile yaptığı toplantı sonrası 30’a yakın STK Başkanı özel bir mekânda Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile bir araya geldi. Toplantı sonrası servis edilen ‘ STK’lardan Nihat Çiftçi’ye bir dönem daha kal çağrısı’ haberinin aslını yansıtmadığı ortaya çıktı.

 KİMSEYE BİR DAHA KAL DEMEK İÇİN O TOPLANTIYA KATILMADIK !

Toplantıda yer alan Şanlıurfa Türkmenler Birliği Başkanı Hasan Çay, ŞASEMKOM Başkanı Faruk Akbaş tarafından davet edildiklerini belirterek,”Bizi oraya davet eden Faruk Akbaş. Bana söylenen ilde ağır aksak yürüyen çalışmalarla ilgili bir toplantı olduğu. Bizim için kimin başkan olacağı fark etmez. Kimseye bir daha kal demek için o toplantıya katılmadık. Şanlıurfa milletimizin hakkında hayırlı olan neyse Rabbim onu nasip.”dedi.

GÖZLER FARUK AKBAŞ’A ÇEVRİLDİ

Sosyal medya hesabından bu paylaşımda bulunan Türkmenler Birliği Başkanı Hasan Çay’ın açıklamasının ardından gözler, toplantıyı organize eden Faruk Akbaş’a çevrildi. (RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER