SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

İlgi duyduğu operayı hayatının merkezi yaptı

İlgi duyduğu operayı hayatının merkezi yaptı
Bu haber 30 Kasım 2018 - 12:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde doğan ve çocukluğundan beri müziğe ilgi duyan Urfalı müzisyen sanatçı İbrahim Halil Turgut, azim ve başarısıyla bugün takdir edilecek bir seviyeye geldi.

Hilvan’ın Kuskunlu köyünde doğan Turgut, ilgi duyduğu müziği hiçbir zaman bırakmayarak, üniversitede müzik eğitimi ile ardından Ankara Devlet Opera ve Balesinde devam etti.

Müzik ve operaya olan ilgisini anlatan Turgut, zorlu şartlardan da geçtiğini ancak bu şartların kendisine engel olmadığını kaydetti. Bu serüveni anlatan Turgut, “Çocukken yapmak istediğim iki tane meslek vardı. Biri müzisyen olmak diğeri ise hukukçu olmak. Ancak müzik daha ağır basıyordu. O dönemler çocuk şarkıcı furyası çok yaygındı; babam bana da kaset çıkarttırmak istiyordu ancak ben o zamandan beri bu mesleğin okulunu okumak istiyordum. Daha sonraları da operaya ilgi duydum. Şanlıurfa’da,  içerisinde opera ariaların,türkülerin ve şarkıların olduğu bir konser vermek istiyorum. Doğduğum şehirde böyle bir konser vermek benim için büyük bir onur olacaktır.” Dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER