SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Karaköprü’de fırtına öncesi sessizlik mi?

Karaköprü’de fırtına öncesi sessizlik mi?
Bu haber 01 Kasım 2018 - 17:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi’nde belediye başkan adaylığı kulisleri hareketlendirdi.

31 Mart seçimleri öncesi siyasi partiler Türkiye geneli il ve ilçelerde aday belirlemek için çalışma yürütüyor.

Yerel seçimlerde belediye başkanlığa talip olmak isteyen aday adayı olmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Bazı aday adayları başvuruda bulunacaklarını belirterek tanıtım çalışmalarına başladı.

Bu kapsamda Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde siyasi partiler nasıl bir yol izleyip hangi hamleleri yapacağı merak konusu oldu.

AK Parti belediyesi olan Karaköprü’de Mart seçimlerinde başkan adaylığında bir değişikliğe gidileceği ileri sürülüyor.

Kulis bilgilerinde mevcut başkanın yeniden aday gösterilmeyeceği iddia edilirken gerekçe olarak da Nihat Çiftçi’den boşalan koltuğu AK Parti Genel Merkezi’nin belirlediği ismi desteklemeyerek belediye meclisinden kendi isminin çıkmasını sağladığı ileri sürüldü.

Kulis bilgilerine göre diğer bir gerekçe ise mevcut başkanın belediye meclisinde yapılan başkanlık oylamasında muhalefetin desteğini alması ve onlarla birlikte haraket etmesi olduğu ileri sürüldü.

Öte yandan seçim çalışmaları için kulisler devam ederken Karaköprü Belediyesi ile birlikte hareket eden ve ismi açıklanmayan bir milletvekilinin mevcut başkana destek olacağı ancak Ankara kulislerindeki iddialara rağmen genel merkezde bu desteğini ne kadar sürdüreceği ise bilinmediği ileri sürüldü.

Kafaları karıştırn bir diğer iddia ise Urfa kulislerinden Karaköprü’de mevcut başkanın AK Parti tarafından aday gösterilmemesi halinde ilçeden bağımsız belediye başkanı olacağı iddia ediliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER