SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Urfa’da adaylık için muhalefetten ses yok!

Urfa’da adaylık için muhalefetten ses yok!
Bu haber 14 Kasım 2018 - 17:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mart yerel seçimleri öncesi siyasi partiler aday belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti aday adaylık sürecini uzattı. Süreç Cuma günü doluyor. Bu kapsamda Şanlıurfa’da aday adaylarını başvuruları halen devam ederken kentte diğer partiler de çok ciddi bir hareketlik görülmüyor.

CHP ilçe belediyeler için 6 aday belirlerken HDP’de aday adaylık sürecinin 15 Kasım’da başlayacağı bildirildi. Diğer siyasi partilerden şuan gözle görülen bir süreç işlemiyor.

Yerel seçimlerde gözlerin çevrildiği Büyükşehir Belediyesi için AK Parti’de 6 isim başvuru yaparken öne çıkan isim ise eski İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül. Genel merkez Beyazgül’ü 24 Haziran seçimlerinde aday göstermemişti. Yerel seçimlerde nasıl bir yol izleneceği ise henüz bilinmiyor.

AK Parti’de durum böyleyken Urfa’da muhalefet partileri büyükşehir belediyesi için nasıl bir strateji belirleyeceği merak konusu oldu. Kulis bilgilerine göre muhalefet Urfa’da büyükşehir adaylığı için çatı tekniği düşünüyor. Ancak bu konuda henüz öne çıkan biri isim bulunmuyor. Partilerin birlikte hareket edip etmeyeceği de netlik kazanmış değil.  Ancak kentte muhalefet partilerinin çatı adayı belirlemesine sıcak baktığı belirtiliyor.

Urfa siyasi kulislerinde muhalefetin belirleyeceği çatı adayının ideolojik duruşundan çok halka yakınlığıyla bilinmesi tercih edileceği belirtiliyor.

CHP,HDP ve diğer muhalefet partilerinde büyükşehir adaylığı için henüz öne çıkan bir isim bulunmuyor. Partilerin yerelde kendi aralarında görüştükleri iddiaları var ancak bunun ortak adaylığına gideceği ile ilgili herhangi bir sinyal bulunmuyor. (RHA)

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER