SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Anketler kimin başının altından çıkıyor?

Anketler kimin başının altından çıkıyor?
Bu haber 19 Aralık 2018 - 11:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlçe adaylarının açıklanmasına az bir süre kala, bazı aday adayları vatandaşı telefonla arayarak anket yaptırıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, bu anketlere itibar edilmemesi konusunda uyardı.

Anket yaptıranları tespit etmeye çalıştıklarını ve bunlar hakkında yasal işlem başlatılacağını belirten Dağ, AK Parti genel merkezi tarafından herhangi bir anket çalışmasının olmadığını kaydetti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül’ün değiştirileceği iddiasının ortaya atılmasının ardından açıklama yapan Dağ, adaylarını belirledikleri yerlerde herhangi bir anket çalışmasının söz konusu olmadığını söyledi. Şanlıurfa’da da bazı ilçe aday adayları vatandaşları telefonla aratarak, genel merkezden arıyormuş havası vererek, kendisinin aday gösterileceğini inandırmaya çalışıyor. Genel Başkan Yardımcısı Dağ, bunu yapan kişilerin tespit edilerek yasal işlem başlatılacağını belirtti.

Öte yandan aday adayları ve parti içinde anket yaptıranların tespit edilmesi halinde disiplin kuruluna sevk edilerek ihraçları sağlanacaktır. (RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER