SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Demirkol’dan Göbeklitepe teşekkürü!

Demirkol’dan Göbeklitepe teşekkürü!
Bu haber 25 Aralık 2018 - 11:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 yılının Göbeklitepe yılı olarak açıklanması ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Başkan Demirkol, ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımını yaptıkları Göbeklitepe’nin 2019 yılı olarak belirlenme kararı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında 2018 yılının turizm açısından iyi bir yıl olduğunu söyledi. Konuşmasında Şanlıurfalı’lara müjde de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliliye İlçesinde bulunan ve 12 bin yıllık tarihi ile UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesinde yer alan Göbeklitepe’nin 2019 yılı ilan ettiklerini belirterek, “2019 yılını Şanlıurfa, bizi izliyorlar biliyor, Göbeklitepe yılı olarak ilan ediyoruz. Göbeklitepe’yi ayağa kaldıracağız. İnşallah en kısa sürede Şanlıurfa’ya gidip açılışını bizzat yapacağız. Şanlıurfalılar çalışmalara hazırlansınlar” diye konuştu.

 

Göbeklitepe’nin tanıtımı için ulusal ve uluslararası platformlarda çalışmalar yürüten Başkan Fevzi Demirkol’da, kararı sevinçle karşıladıkları ifade etti. 2019 yılının Göbeklitepe yılı olması, bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacağını kaydeden Başkan Demirkol, alınan karar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiklerini belirtti. Başkan Demirkol, açıklamasında şunları kaydetti:

“İngiltere’deki Stonehenge’den ve Mısır piramitlerinden 7000 ile 7500 yıl daha eski olan Göbeklitepe’nin hem mevcut sağlam yapısı, hem tarihi değiştiren yeni bilgileri açığa çıkarması, hem de merak uyandıracak kadar eski tarihlere kadar uzanan hikayesi onu bir turizm cevheri olarak konumlandırıyor. Haliliye Belediyesi olarak ilçemiz sınırları içerisinde bulunan bu emanetin farkında bir belediye olarak her dönemde bir başka tanıtım çalışmasına imza attık ve atmayı sürdürüyoruz. 2019 yılının Göbeklitepe yılı olarak ilan edilmesi de bizleri ayrıca sevindirmiştir. Şanlıurfa’mızın ve bölgemizin kalkınmasına, katkılar sunacak olan bu kararı aldıkları için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederim.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER