SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Şanlıurfa’da “Oyun Terapisi Eğitimi”

Şanlıurfa’da “Oyun Terapisi Eğitimi”
Bu haber 19 Aralık 2018 - 18:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Oyun Terapisi Eğitimi” Eyyübiye İlçemizdeki GAP Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2018 Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Rehber Öğretmenler İçin Oyun Terapisi Eğitimi” projesi Eyyübiye ilçesinde görev yapan rehber öğretmenlere yönelik olarak hazırlandı. Proje kapsamında 52 rehberlik öğretmeni 30 saatlik teorik ve uygulamalı oyun terapisi eğitimi alacaktır.

Uzman Aile Danışmanı ve Oyun Terapisti Arzu ÇAKIR tarafından verilecek eğitim ile öğretmenlerin mesleki gelişimi sağlanacaktır.

Sorunlara yeni ve yaratıcı çözümler geliştirmek, kendisi ve diğerleri için saygı ve kabul geliştirmek, kendi davranışları için daha sorumlu olmak ve daha etkin stratejiler geliştirmek, duyguları deneyimlemek ve ifade etmeyi öğrenmek, empatiyi geliştirmek ve diğerlerinin düşüncelerine-duygularına saygı göstermek, öz yeterlilik geliştirmek, aile ile yeni sosyal ve ilişkisel beceriler geliştirmek oyun terapisinin kazandırdığı becerilerdendir.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin TURAN; öğretmenlerin mesleki gelişimin çok önemli olduğunu belirterek, “ Oyun terapisi çocukların; duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine zihinsel ve fiziksel düşüncelerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.” Dedi.

Rehber Öğretmenlere Oyun Terapisi Eğitimi 17-21 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu eğitim sonunda katılımcı öğretmenlere “Oyun Terapisi Eğimini” katılım belgesi verilecektir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER