SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

5 yıldır kızlarının hastalığına çare arıyorlar!

5 yıldır kızlarının hastalığına çare arıyorlar!
Bu haber 03 Ocak 2019 - 14:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Bahçelievler mahallesinde ikamet eden Sak, ailesi 5 yıldan beridir kızlarının egzama hastalığı için çare arıyor.

Ceylanpınar Bahçelievler mahallesinde ikamet eden baba Halil Sak, 4. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki kızı Kevser Sak’ın 2014 yılında başlayan ayağındaki yara şikayeti üzerine doktora gitti. Devlet hastanesinde ilk tedavisinin ardından şikayeti devam eden 8 yaşındaki Kevser Sak’ın şikayetleri devam etti. Derman aramak için yola koyulan Sak ailesi sırasıyla Ceylanpınar, Viranşehir, Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin, İzmir ve Nevşehir’deki çeşitli hastanelere gitti. Kızlarının sağlığı için hastane hastane gezen aile buralardaki hastanelerde de derman bulamayınca haber yoluyla seslerini duyurmak istedi.

Kızı Kevser için derman arayan baba Halil Sak, şunları söyledi:

”2014 yılında başlayan ayağındaki yara şikayeti ile doktora gittik. Aldığımız ilaçlar kızıma etki etmeyince başka doktorlarda çare aradık. Gitmediğimiz doktor gitmediğimiz hastane kalmadı. Her gittiğimiz doktor geçer diye bizleri gönderiyor. Zaman geçtikçe kızımın durumu daha kötüye gidiyor. Ayağında ki egzama hastalığı artık vücudunun çeşitli bölgelerine yayılmaya başladı. 5 Yıl boyunca Ceylanpınar, Viranşehir, Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin, İzmir ve Nevşehir’de doktor doktor gezdik fakat bir çare bulamadık. Tek isteğim kızımın sağlığına kavuşmasını istiyorum. Kızım Kevser’in egzama hastalığını atlatması için iyi bir doktora ihtiyacımız var. 5 yıldır gece yarıları ile başlayan ağrılar yüzünden kızım uyuyamıyor. Evimi dahi satarım yeter ki kızım sağlığına kavuşsun başka bir şey istemiyorum” (RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER