SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Büyük BAŞKAN dediler, partisine rakip oldular!!!

Büyük BAŞKAN dediler, partisine rakip oldular!!!
Bu haber 30 Ocak 2019 - 16:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da AK Partili 3 belediye başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en sadık belediye başkanları izlenimi çizerken adaylık verilmemesinin ardından üç belediye başkanı da farklı partilerden aday olma yolunu seçerek eski partilerine rakip oldular.

31 Mart yerel seçimlerine 2 ay kadar bir zaman kaldı. Siyasi partiler çalışmalarına hız kattı. Bu kapsamda Şanlıurfa’da AK Parti il ve ilçe adaylarını belirledi.

AK Parti Urfa’da iki belediye başkanı dışında tüm adaylarında değişim yoluna gitti. Mevcut belediye başkanlarının hemen hemen hepsi küskünler safına geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi dışınada mevcut belediye başkanlarının hepsi önce sessizliğe büründü.  Bu sessizlik kısa sürdü. 3 Belediye başkanı farklı partilerden aday olmaya yolunu gitti. Geri kalan belediye başkanları ise hala sessizliklerini koruyor.

Aday olmak için farklı yolları deneyen Harran mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz Demokrat Parti’den aday olacağı bildirilirken, Akçakale mevcut Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan Saadet Partisi’nin kapısını çaldı. Alınan bilgiye göre Ayhan Saadet Partisi’nden adaylık açıklamasını bugünlerde yapması bekleniyor.

Bir diğer isim ise Ceylanpınar mevcut Belediye Başkanı Menderes Atilla, Atilla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süyleyman Soylu ile olan yakınlığı ile biliniyordu. Ancak Atilla AK Parti’nin listesinde yer bulmadı. Başkan Atilla’da bugün resmi açıklama ile Demokrat Parti’den Ceylanpınar belediye başkan adayı olduğunu duyurdu. (RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER