SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

CHP’den bomba vaatler!!!

CHP’den bomba vaatler!!!
Bu haber 05 Ocak 2019 - 10:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanlığı yerel seçimler öncesi partilerince Türkiye geneli verilmeyen vaatlerle öne çıktı. Elektrik, su, ulaşım ve imar ücretsiz olacak.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı yerel seçimler için partisinin kent için vaatlerini açıkladı.

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir 31 Mart yerel seçimler öncesi bir yerel gazeteye verdiği röportajda seçim vaatlerini açıkladı. Vaatlerden genel merkezin bilgisi dâhilinde mi bilinmezken İl Başkanı Şanlıurfa için vaatleri art arda sıraladı.

İl Başkanı Cidir’in yerel seçimler öncesi öne çıkan vaatlerinin başında kentteki tüm abonelere suyun ücretsiz verileceği ancak bunun da bir şartı olduğunu belirtiyor. Sudan ücretsiz yararlanacak olan vatandaşların asgari geçimin alında ücret alması şartı bulunuyor.

Bu şartı taşıyan vatandaşların elektriğinin de yüzde 50’sinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağının sözünü verdi.

Cidir, maddi geliri düşük olan tüm vatandaşların şehirci ulaşımdan ücretsiz yaralanacağını söyledi.

Belediyelerin en önemli gelir kalemlerinden olan imar ücretinin halktan alınmayacağını ileri süre Cidir, Urfa’da bulunan tüm vatandaşların bu imkân yaralanacaklarını savundu.

Şanlıurfa’nın uzun bir süredir gündeminden düşmeyen elektrik sorununa de vaatleri arasında yer veren İl Başkanı Cidir, kentte mevcut elektrik sorununun büyükşehir belediye başkanlığının kazanılması durumunda kesin çözüme kavuşacağını savundu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER