SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Dava bahane, koltuk şahane!!!

Dava bahane, koltuk şahane!!!
Bu haber 19 Ocak 2019 - 10:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Şanlıurfa’da ilçe adaylarını açıklamasıyla birlikte mevcut adaylar seçime girmek için farklı partilerle görüşmeye başladı. Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan partisince aday gösterilmemesinin ardından seçim yarışında olacağını açıkladı.

31 Mart yerel seçimleri öncesi siyasi partiler adaylarını açıklıyor. Bu kapsamda Şanlıurfa’da AK Parti ilk olarak büyükşehir ve sonrasında ise tüm ilçe adaylarını açıkladı. Açıklanan isimlerin ardından aday gösterilmeyen mevcut belediye başkanlarından bazıları seçim yarışına girmek için farklı parti arayışına girdi.

Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan partisince aday gösterilmemesinin ardından seçim yarışında olacağını açıkladı. Dün gece Akçakale’ye dönen Ayhan seçimlere katılma ve yeni partisini açıklamak için önümüzdeki hafta Salı günü yapacağı basın toplantısıyla duyuracağını söyledi.

Kulis bilgilerine göre Ayhan Saadet Partisi’nden çatı adayı olacağı ileri sürülüyor. Ayhan 2009 yılında yeni AK Parti tarafından aday gösterilmemesi üzerine Saadet Partisi’nden aday olmuş ve seçilmişti. Ancak Ayhan seçilmesinin ardından kısa bir süre sonra seçimi kazandığı partiden istifa ederek AK Parti’ye katılmıştı.

Öte yandan Ankara dönüşü açıklamalarda bulunan Ayhan aday gösterilmemesinin nedenlerinin arasında bölge milletvekillerinin olduğunu iddia etmişti. (RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER