SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Minik Büşra’ya kornea nakli yapılacak

Minik Büşra’ya kornea nakli yapılacak
Bu haber 14 Ocak 2019 - 15:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde göz tansiyonu nedeniyle sağ gözünde görme kaybı olan ve kornea nakli bekleyen Ecren Büşra Malkaş’ın ailesine müjdeli haberi Kaymakam Mehmet Keklik verdi. Küçük Büşra’ya kornea nakli yapacak.

Geçtiğimiz yıl Malkaş ailesini ziyaret ederek Ecren Büşra’nın tedavisinin yapılması için sahip çıkan Ceylanpınar ilçe kaymakamı Mehmet Keklik, İstanbul’daki hastaneye göndermişti. Gerekli tedavilerinin ardından Ecren Büşra’nın eski sağlığına kavuşup görebilmesi için kornea nakli gerektiği belirtilmişti. Ecren Büşra’ya planlanan kornea nakli için Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik’in girişimleri ve yardımları sonucu Almanya’dan Aykut Kartal ve İstanbul’dan televizyon yapımcısı Erhan Baytimur’un yardımlarıyla kornea nakli yapılacak.

KORNEA NAKLİ MÜJDESİNİ KAYMAKAM KEKLİK VERDİ

Ceylanpınar kaymakamı Mehmet Keklik, Mevlana mahallesinde Ömer ve Fahriye Malkaş ailesini evinde ziyaret etti. Ecren Büşra’ya yapılacak olan kornea nakli ile ilgili bilgi veren Kaymakam Keklik, müjdeli haber vererek gerekli kornea naklinin yapılacağını belirti. Her zaman halkın yardımına koşan dertleriyle derlenen Kaymakam Keklik, yardımsever vatandaşlara teşekkür ederek vatandaşların her türlü sıkıntısında onların yanında olmaya gayret edeceğini, birlik ve beraberlik içinde, devlet-vatandaş işbirliği ile güzel çalışmalara imza atacaklarını belirtti. (RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER