SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Sahte para operasyonu: 5 gözaltı

Sahte para operasyonu: 5 gözaltı
Bu haber 05 Ocak 2019 - 17:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa Emniyet müdürlüğü Kom Şube Müdürlüğü ve Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinasyonunda sahte para suçlarının artması üzerine operasyon yapıldı.

Şanlıurfa il Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü olarak ilimizde Parada Sahtecilik suçlarının artması üzerine, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde başlatılan kapsamlı çalışmalarda;

İlimizde piyasaya sahte para süren şüpheliler takibe alınarak sahte paraların Gaziantep ilinde bir iş yerinde basılarak çevre illerde dağıtıldığının tespit edilmesi üzerine Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kom Şube Müdürlüğü görevlileri ile birlikte düzenlenen operasyonda 5 şüpheli şahıs suçüstü yakalanmıştır. Yapılan aramada çok sayıda TL baskısında kullanılan kalıp, soğuk mühür, hologram, ABD Doları, Irak Dinarı baskı kalıbı, bilgisayar, yazıcı, fotoğraf kesme makinesi ve toz boya baskı makinesi ele geçirilmiştir.

Şüpheli şahısların sahte para yanında yeni kimlik kartı, sürücü belgesi ve polis tanıtım kartları gibi her türlü resmi belgenin sahtesini tanzim ettikleri anlaşılmıştır.

Şüpheli şahıslardan A.Ç isimli şahsın sahte kimlik taşıdığı, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, başkasına ait banka ve kredi kartlarının kullanılması, tehdit ve sahtecilik suçlarından toplam 19 adet suç kaydının olduğu ve 28 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezasına istinaden arandığı tespit edilmiştir.

Gözaltına alınan 5 şüpheli adli işlemlerinin tamamlanmasına müteakip  Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceklerdir.” denildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER