SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Üniversitede “Hayratçılar” korkuya kapılmaya başladı

Üniversitede “Hayratçılar” korkuya kapılmaya başladı
Bu haber 25 Ocak 2019 - 10:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Harran Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, ekibini kurmaya başladı. Rektör Taşaltın döneminde üniversitede yuvalandığı iddia edilen Hayratçılar korkuya kapılmaya başladı.

Harran Üniversitesi şu sıralar sıcak günler yaşıyor. İddiaya göre önceki rektör Ramazan Taşaltın döneminde alt kademeden üste kadar üniversitenin her alanında Hayrat Vakfı mensuplarını bulabilmek mümkün oluyordu. Öyle ki iddiaya göre Taşaltın’da Hayrat Vakfı üyelerinden birisiydi. Bunu fırsat bilen Hayratçılar üniversitenin her kademesinde etkin olarak rol almaya başlamıştı.

İLK GİDEN HAYRATÇI BANKAMATİKÇİ GÖÇMEZ OLMUŞTU

Harran Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, ekibini kurmaya başladı. Rektör Çelik gelir gelmez ilk iş olarak Hayratçı ve bankamatikçi Abdullah Göçmez’i kapının önüne koymuştu. Yaşanan bu olaydan sonra üniversitedeki koltuklarından olacak olan Hayrat Vakfı üyeleri paniğe kapılmaya başladı.

Öte yandan Yeni Rektör Prof. Dr. Sabri Çelik’in yeni ekip kurma aşamasında üniversitede cemaatlerle müsaade etmediği ve üniversite üst kademesinde Hayrat Vakfı üyelerinin artık yer almadığı ortaya çıktı. (RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER