SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Vekil Özyavuz’dan ‘Fatih Bucak’ değerlendirmesi

Vekil Özyavuz’dan ‘Fatih Bucak’ değerlendirmesi
Bu haber 25 Ocak 2019 - 17:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz ve parti yöneticileri, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi. Siverek’in Fatih Bucak’a bırakılmamasına yönelik,”Siverek ile ilgili karar, genel merkezimizin takdiridir”dedi.

MHP İl binasında düzenlenen toplantıda Özyavuz, gündeme ilişkin değerlendirme ve açıklamalarda bulundu. Cumhur ittifakına yönelik değerlendirmelerde bulunan Özyavuz,”15 Temmuz darbe girişiminin ardından AK Parti ile birlikte hareket etmeye başladık. Birlik ve beraberlik açısından önemli bir gelişme. 24 Haziran seçimlerinden sonra devam etme kararı alındı. Cumhur ittifakıyla büyük başarı elde edildi. Birtakım fitneler atılmaya çalışıldı bazı gruplar tarafından; ama başarılı olamadılar. Sağduyu hakim geldi. 31 Mart seçimlerine yönelik çalışmalarımız devam ediyor”şeklinde konuştu.

İTTİFAK ÇALIŞMALARI

AK Parti ve MHP’nin yerel seçimlerde ittifaka gideceğinin altını çizen Özyavuz,”Büyükşehirle birlikte 13 ilçede ittifaka gidiyoruz. Harran ilçesi hariç. Hedef 2071. Birlik ve beraberlik açısından önemli. Demokrasi kazanacak inş “diye konuştu.

FATİH BUCAK DEĞERLENDİRMESİ

Harran ve Siverek adaylarını açıklandıktan sonra öğrendiğini ifade eden Özyavuz, Siverek’in cumhur ittifakı ile AK Parti’ye bırakılmasının ardından MHP’den aday olan Mehmet Fatih Bucak’ın daha sonra bağımsız olarak seçimlere girmesini değerlendirdi. Özyavuz,”Siverek ile ilgili karar, genel merkezimizin takdiridir”dedi.

Daha sonra Özyavuz, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. (RHA)

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER