SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

İSTİFA!!! CHP’liydi AK Parti listesinden çıktı

İSTİFA!!! CHP’liydi AK Parti listesinden çıktı
Bu haber 22 Şubat 2019 - 15:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Eyyübiye Belediye Meclis Üyesi 9. Sıra Adayı İbrahim Yeşildağ yaptığı açıklama ile Belediye Meclis üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Meclis üye adayı Yeşildağ ile ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Bu iddaların başında ve AK Parti tarafından tartışılması bile kabul görülmeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğam’a daha önceleri sosyal medya üzerinden hakarete varan paylaşımlarda bulunduğu belirtiliyor.

Meclis üyesi adayı İbrahim Yeşildağ’ın CHP’den AK Partiye geçmesinde maddi beklentinin yüksek olması ileri sürülürken gelen istifa şaşkınlık yaratmadı.

Alınan bilgiye göre durumu öğrenen AK Partili yetkiller adayı istifaya davet ettiklerini ancak ilk başta karşı çıktığını  sonrada sosyal medya paylaşımları öne sürülerek istifasına karar verildi. İstifa eden Yeşildağ yerine yine kendisine yakın bir ismin gösterilmesini istediği ileri sürüldü.

Bugün istifasını basın açıklamasıyla duyuran Yeşildağ, hazırlanan metni sektirmeden okuması ve yorum yapmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

Yeşildağ yaptığı açıklamada istifa gerekçesini ise şöyle aktardı:

“Ben bir dönem Eyyübiye CHP İlçe Başkanlığı görevinde bulundum. Uzun süre CHP’ye hizmetim oldu. Ama gelinen noktada şer odaklarının bu ülkeye zarar verme adına bir araya geldiklerine şahit oldum. Terör örgütü PKK ile kol kola girişlerinden dolayı tüyleri diken diken oldu. Bu oynanan büyük oyunu bozma adına AK Parti Eyyübiye Belediye Meclis Üyesi Adayı oldum. Ama görüyorum ki şer odakları halen rahat durmayıp geçmişimi kurcalayarak inandığım davaya ve AK Partiye zarar verdiklerini görüyorum. Ülkemin selameti için şuan itibariyle AK Parti Eyyübiye Belediye Meclis Üyesi Adaylığımdan istifa ediyorum. Üzüldüğüm tek nokta tertemiz, kardeşim olarak gördüğüm AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Kuş ile aynı meclis çatısı altında çalışamayacak oluşumdur.”

İstifa eden AK Parti Eyyübiye Belediye Meclis Üyesi Adayı İbrahim Yeşildağ’ın yerine 9. Sıradan Ömer Sapa’nın aday gösterildiği bildirildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER