SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

“Karaköprü’de ortak aday az farkla alır”

“Karaköprü’de ortak aday az farkla alır”
Bu haber 12 Şubat 2019 - 14:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde yerel seçimlerde çatı adayının mevcut belediye başkanını az bir farkla geçeceği ileri sürüldü.

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala seçim atmosferinde sıcaklık yükseliyor. Şanlıurfa’da bu kapsamda seçim yarışı kısmi de olsa başladı. AK Parti tam kadro ile sahaya inerken muhalefet kanadı büyükşehir ve merkez ilçlerde henüz net bir çalışma yürütemiyor. Kırsal ilçelerde HDP’nin adayları sahaya yoğunlaştıkları gözlenebiliniyor.

Urfa’da Saadet Partisi’nin düşük oy oranına rağmen muhalefet kanadına öncülük yaptığı ortak aday berlimede sona doğru geliniyor. En son Karaköprü adayı açıklanmıştı.

Karaköprü adayının açıklanmasıyla ile birlikte ilçede kulisler hareketlendi. Bu kapsamda kulislerde konuşan bir AK Partili, ilçede seçim sonuçlarına ilişkin tahminde bulundu. Kaynak, Karaköprü’de ortak adayın mevcut belediye başkanının kaybedeceğini savundu. Mevcut Belediye Başkanı Metin Baydilli ile ortak aday Essum Aslan arasında çok bir farkın olmayacağını iddia eden kaynak şunları söyledi:

“Karaköprü’de izlenen yol yanlış. Mevcut başkanın ortak adaya yenileceğini düşünüyorum. Arada çok büyük bir farkın olacağını düşünmüyorum. Ancak seçim sonucunun ortak aday lehine sonuçlanır. Durum bunu gösteriyor. Yapılan birçok ankette de durum aynı mevcut belediye başkanı anketlerde karşısına çıkan birçok ismin gerisinde kaldı. Bu durumun sandığa da sirayet edeceğini düşünüyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER