SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Seni kim ilk sıraya aldı!

Seni kim ilk sıraya aldı!
Bu haber 23 Şubat 2019 - 12:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

31 Mart yerel seçimleri öncesi siyasi partiler belediye başkan aday ve meclis üyelikleri için aday listelerini seçim kuruluna teslim etti.

Listelerin açıklanmasıyla beraber kulisler hareketlendi. Listeye aday olarak giren bazı isimler konuşulmaya devam ediyor.

AK Parti Haliliye listesi en çok konuşan listelerin ilk sırasında yer aldı. Listenin en başında yere alan adayın (Demet Saatçi Güven) teşkilatta karşılığı olmadığı ileri sürülürken, liste başı olması parti içi tartışmalara yol açtığı iddia edildi.

İddiaya göre liste başı adayın Kadın Kolları Başkanlığı döneminde 24 Haziran seçim çalışmalarında aktif rol almadığı halde o etkili olduğu gösterildiği ileri sürülüyor.

Meclis üye adaylarının belirlenmesinde ilk sırada yer alması Şanlıurfa teşkilatının rızası olmadığı ve buna rağmen liste başı yapıldığı iddiası gündemde.

Listesinin açıklanması ile birlikte eleştirilen odağına yerleşen konu ise kırsal alanının genişliğiyle ile bilinen Haliliye İlçesi’nin belediye meclis üyeliği adaylığında liste başının kırsaldan uzak bir isimin seçilmesi olduğu belirtiliyor. (RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER