SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

URFA’DA MÜDÜR ATAMA KRİZİ – Coşkun: Siyasiler didişmeyi bırakın

URFA’DA MÜDÜR ATAMA KRİZİ – Coşkun: Siyasiler didişmeyi bırakın
Bu haber 28 Şubat 2019 - 13:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da İl Sağlık Müdürlüğü’nde bir günde yapılan atama 3 kez geri çekip tekrardan devre sokulması kentte bürokrasinin nasıl işlediğini gözler önüne serdi. Urfa’da öncelikli olarak parlamenterlerin belirleyici olduğu atamalar için “ herkes kendi adamını istiyor” yorumları havada uçuştu.

Kentte başka bir gündem yokmuş gibi Sağlık Müdürlüğü ataması sosyal medyada futbol karşılaşmasına benzetildi. Maçın galibi hangi vekil olur yorumları en çok yapılan yorumların başında geldi.

Konuya ilişkin konuşan Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkan İbrahim Coşkun, Urfa’nın sorunlarına dikkat çekerek, Sağlık Müdürlüğü ataması ile ilgili, “ Bir günde 3 kez alındı, 4 kez verildi. Son durum nedir bizlerinde haberi yok. Bu durum Urfa’mıza hiç yakışmıyor” dedi

Şanlıurfa için yapılan atamaların yerli veya yabancı olmasının çok da önemli olmadığını söyleyen Coşkun, şunları söyledi:

Borsa gibi rakamlarla karşılaşıyoruz. Bir iniyor bir çıkıyor. Bunlar bize yakışmıyor. Benim buradan siyasilerden isteğim Urfalı olur olmaz yerli olur yabancı olur fark etmez. Bizim için gönülden Urfalı geçer.  Biz 2 buçuk milyon şehir olarak kendi kendimizi yönetebilecek değerli insanlarımız yok mu inanın elle değil abaküsle sayabileceğimiz insanlarımız var biz bunların kıymetini bilmiyoruz” diye konuştu.

Siyasilere çağrıda bulunan Coşkun, “  Hiçbir insanımızı keyfi mağdur etme hakkına sahip değildir.  İnsanlarımızı boş yere üzmeyelim Urfa’nın devasa sorunları var.  Benim siyasilere çağrım bu var olan sorunlara çözüm üretsinler birbirimizle didişmekten birbirimizin ayağını kaydırmaktan uzak duralım. Bu insanlar bizimdir bu insanlar buradan yetişmedir dolayısıyla en iyi özümü bilen en iyi sorunumuzu bilen en iyi sıkıntıları giderebilecek bunlardır” şeklinde konuştu.

AKBAŞ: KİRLİ ELLER ATAMAYA BULAŞTI

Sağlık Müdürlüğü atamalarına bir tepki de Şanlıurfa Sivil İzleme Platformu Başkanı Faruk Akbaş’tan geldi. Akbaş atamlar için liyakatin esas alınması gerekliliğine vurgu yaptı.

Kentteki sağlık sorunlarına da dikkat çeken Akbaş şunları söyledi:

Emre hoca hem liyakatli hem de işin ehli olan tecrübeli bir idarecidir. Bu neden il sağlık müdürü olması memleketimiz için isabetli bir karardır. Ayrımcıların, benim adamım olsun kim olursa olsuncuların kirli elleri Sağlık Müdürü atamalarına kadar bulaştı. Yıllarca emek vermiş, alın teri dökmüş, sağlık alanında bir fedakârca çalışmış yöneticilerimizin büyük çoğunluğu görevden alındı. Uyduruk değerlendirmelerle, sağlık alanında ve diğer kurumlarda oluşmuş çetelerin gayretleri ile yıllarca liyakatle çalışmış bu arkadaşlarımızın alın terleri hiç hesaba katılmadı. Büyük oranda tek özelliği yandaşlık yapmak olan, liyakatsiz kabiliyetsiz insanlara kurumlar teslim edildi.” (RHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER