SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Aslan: Bir ailenin değil, aile gibi bir belediye olacak

Aslan: Bir ailenin değil, aile gibi bir belediye olacak
Bu haber 19 Mart 2019 - 18:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karaköprü Adayı Essum Aslan, ev toplantılarında Karaköprü halkıyla bir araya geliyor. Bu toplantılarda şeffaf belediyecilik vurgusu yapan Aslan, aile gibi bir belediye olacaklarını söyledi.

Saadet Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Aslan, seçim çalışmaları kapsamında ev toplantılarına katılarak projelerini anlatıyor. En büyük hedefinin şeffaf bir yönetim ile belediyeyi yönetmek olduğunu söyleyen Aslan, “Biz bir ailenin ya da bir kesimin etkin olduğu bir belediye değil herkesin kendini gördüğü aile gibi bir belediye yönetimine talibiz.” dedi.

HERKESİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR

Ev toplantılarında vatandaşlara projeleri hakkında bilgi veren Essum Aslan, en büyük projesinin herkesin kendini gördüğü bir belediyecilik anlayışı getirmek olduğunu belirterek, “Belli bir kitlenin belediyenin içerisinde yer alması herkesi çok rahatsız ediyor. Bir ailenin belediyesi değil aile gibi bir belediye olacağımız söylemi insanların dikkatini çok çekti. Hepimizin vatandaş olarak beklentileri bu yöndedir.”diye konuştu.

İHALELER CANLI YAYINDA YAPILACAK

Konuşmasında adalet ve eşitlik vurgusu yapan Essum Aslan, “Adalet ve eşitlik beklentisi var ve bu beklenti çığ gibi büyüyor. Bizim söylediğimiz şeyler onların cevap veremediği şeylerdir. İhaleler canlı yayında yapılacak, her ay belediyenin bütçesi açıklanacak, müfettiş belediyeyi inceledikten sonra bana teslim edecek. Yani belediye ne var, ne yok, ne gitmiş ne kalmış hepsi belirlenecek.”şeklinde konuştu.

ALLAH BİZE NASİP ETMEZ

Kimsenin kendilerin şuana kadar bir kuruş haklarının geçmediğini söyleyen Aslan, “Hiç kimse bize ‘hırsızlar ya şu bu ihaleye girdiler’ diyemez. Kendim için annem ve babam için de kocamın ailesi için de bunu söylüyorum. Kimse bunu diyemez çünkü bunu söyleyecek babayiğit yok. Çok şükür şimdiye kadar bunu yapmadım. İnşallah bundan sonra da Allah bize nasip etmez.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER