SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Beyazgül’den çiftçilere destekleme müjdesi

Beyazgül’den çiftçilere destekleme müjdesi
Bu haber 19 Mart 2019 - 18:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, desteklemeler konusunda Tarım Bakanı Pakdemirli ile görüştüklerini belirterek, “Geçen yıllarda olduğu gibi esas alınan parsel verimleri üzerinden ödemeler yapılacaktır. Çiftçilerimiz bu konuda müsterih olsunlar” dedi.

Türkiye’nin önemli tarım kentlerinden biri olan Şanlıurfa’da çiftçiler birçok sorunla karşılaşırken, özellikle desteklemeler konusunda yaşanan problemler için adımlar atılması talep ediliyordu.

Yaşanan sorunlarla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, desteklemelerle ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüştüklerini söyledi.

Beyazgül açıklamasında, “Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ile yaptığımız görüşme sonucu, Pamuk Prim desteğinde herhangi bir değişiklik olmayacağı tarafımıza beyan edilmiştir. Geçen yıllarda olduğu gibi esas alınan parsel verimleri üzerinden ödemeler yapılacaktır. Çiftçilerimiz bu konuda müsterih olsunlar” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER