SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1700 yataklı şehir hastanesinin inşaatı sürüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1700 yataklı şehir hastanesinin inşaatı sürüyor
Bu haber 08 Mart 2019 - 14:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir dizi temas ve programlarda katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abide Park Merkezi’ndeki alanda Şanlıurfalılara seslendi. Urfa’daki şehir hastanesi çalışması ile ilgili Erdoğan,”Şehir hastanemizi 2 yıl sonra hizmete almayı hedefliyoruz.”dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:”31 Mart seçimlerin kardeşliğimizi daha iyiye, ileriye taşıyacağız. Biz milletimizle, Urfalılarla birlikte yürüyoruz. Biz Urfa’ya tarihin en büyük hizmetlerini yaptık. 17 yılda Şanlıurfa’ya 45 katrilyon liralık yatırım yaptık. Eğitim de 11 965 adet okul inşa edildi. Harran Üniversitemize yüksekokullar kazandırdık. Yükseköğrenim öğrencilerimize 4 bin kişilik yurtlar inşa ettik. 1550 kişi yurtlar kazandıracağız.

‘2 YIL SONRA ŞEHİR HASTANESİNİ HİZMETE ALIYORUZ’

Gençlik merkezleri, spor kazanları kazandırdık. Olimpik yüzme havuzunun yapımı devam ediyor. 7,5 katrilyon destek sağladık yetim, şehit ve diğer mağdur kişilere yardım sağladık. 1700 şehir hastanemizin, 150 yataklı Ceylanpınar hastanemizin inşaatımız devam ediyor. Şehir hastanemizi 2 yıl sonra hizmete almayı hedefliyoruz. 13,500 konut Şanlıurfa’ya kazandırdık. 5 atık su arıtma tesisinin çalışmaları devam ediyor. Camilerdeki restorasyonları yaptık. 577 km bölünmüş yol inşa ettik.

‘5 YENİ OSB DAHA KAZANDIRIYORUZ’

İlçelerdeki yol çalışmalarını bu tamamlıyoruz. Missipi Köprüsü’nü Şanlıurfa’ya kazandırdık. 17 yılda 10 katrilyon tutarında Şanlıurfalı çiftçilere destek sağladık. 5 Organize Sanayi Bölgesi’ni Urfa’ya kazandırdık. 5 yeni organize sanayi bölgesi daha kuruyoruz. 39 bin kişilik istihdam gerçekleştireceğiz. İlçelerimizi doğalgazla buluşturmaya devam ediyoruz. Urfa’mız ve ülkemiz için gece gündüz çalışıyoruz.”

‘TRENDEN İNENLER, BİR DAHA BİNEMEZ’

31 Mart seçimlerinde aday gösterilmeyip bağımsız ve diğer partilerden aday olan eski Ak Partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:”Bu trenler inenler bir daha binemezler. Bu can bu tende bulunduğu sürece bir daha binemeyecekler, emaneti ehline verdik.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer parti liderlerini eleştirdi.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Urfa’nın belediye başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER