SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tatlıses’te eşlik edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tatlıses’te eşlik edecek
Bu haber 06 Mart 2019 - 16:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Halk Müziğinin unutulmayan sesi, ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, 8 Mart 2019’da Şanlıurfa’ya gelerek Şanlıurfalılara hitab edecek olan, sonrasında da Göbeklitepe’den canlı yayın aracılığıyla dünyaya seslenecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için memleketi Şanlıurfa’ya geliyor.

TATLISES, ‘GÖBEKLİTEPE YILI’NA DESTEK İÇİN GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 yılının ‘Göbeklitepe Yılı’ ilan edilmesinin ardından, ünlü sanatçı ‘Göbeklitepe Yılı’na destek olmak için Şanlıurfa’ya geliyor.

Yakın zamanda annesi Leyla Tatlı’yı kaybeden ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses; hemşerileri ile kucaklaşmak ve kanaat önderleri ile görüşmek için hafta içinde Şanlıurfa’da olacak. Göbeklitepe Yılı’nın tanıtımına katkı sunacak olan Tatlıses, Şanlıurfa’nın adını bu kez de Göbeklitepe’den duyuracak.

Keşfiyle tarihin yeniden yazılmasına neden olan Göbeklitepe, yakın zamana kadar en eski tapınak olarak bilinen Stonehenge’den de eski, Şanlıurfa turizmine büyük katkı sağlayacak.

12 Bin yıllık tarihe sahip Göbeklitepe, 8 Mart 2019 Cuma günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlayacak.

Bilindiği gibi; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılını “Göbeklitepe Yılı” olarak ilan etmişti.

Göbeklitepe’nin tanıtımı için beraberindeki ekiple Şanlıurfa’ya gelecek olan Tatlıses, Şanlıurfa’da Sivil Toplum Kuruluşları, Gazeteciler, Kanaat önderleriyle görüşerek Şanlıurfa’da öne çıkan sorunlara çözüm arayacak.

Şanlıurfa’yı her platformda gündeme taşıyan ve sorunlarıyla her daim ilgili olan, Urfa aşığı İbrahim Tatlıses’in Şanlıurfa kamuoyunda tartışmalara neden olan uçak seferleri konusunda da çağrıda bulunması bekleniyor. Bilindiği gibi; seçimler sonrasında Şanlıurfa’da bazı uçak seferlerinin iptal edileceği, mevcut sayının azalacağı belirtiliyor.

Ünlü sanatçı Tatlıses’in hafta içi Şanlıurfa’da olması bekleniyor. İbrahim Tatlıses’e Şanlıurfalı iş adamı 27.dönem AK Parti Muğla Milletvekili aday adayı Necati Yavuz’un eşlik edeceği öğrenildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER