SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

HDP Urfa’da hız kesmiyor

HDP Urfa’da hız kesmiyor
Bu haber 27 Mart 2019 - 14:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yerel seçimlere 4 gün kala, HDP Urfa’nın tüm ilçelerinde kutlama havasında seçim çalışması yürütüyor.
Urfa’nın Bozova ilçesinde seçimlere 4 gün kala Halkların Demokratik Partisi (HDP) kutlamalara başladı. Kesin kazanacaklarını söyleseler de, HDP’liler ilçede son dakikaya kadar sıkılmadık el, duasını almadık anne bırakmak istemiyor.
Bozova Belediyesi Eşbaşkan Adayları Mahmut Çakmak ve Rabia Aslan’ın mahalle mahalle, ev ev yürüttüğü çalışmalarda renkli görüntüler oluştu. Bozova halkı eşbaşkanlarını davul zurna ve HDP bayrakları ile karşıladı.
Yaylak mahallesi ve ilçe merkezinde açılan 2 seçim bürosunda sabahın erken saatlerinde çalışmalarını başlatan eşbaşkanlar Çakmak ve Aslan’ı coşkulu karşılayan Bozavalılar, 1 Nisan sabahı kesin gözü ile baktıkları belediye seçimi için bayram havası yaşıyor.
Kırsal Sızan mahallesinin dualarla karşıladığı HDP’lilere, yaşlı bir kadın, “Çınar gibi 4 çocuğum var. Hepsi de partili. Ancak birlik olalım. İsterlerse beni cezaevine atsınlar, kendimize sahip çıkalım. Temiz insanların duası ile olacak” diyerek HDP’liler için dua etti.
Yine kırsal bir mahallede seçim çalışması yapan HDP’lileri gören yaşlı bir adam, yakasındaki AK Parti rozetini çıkararak, “HDP rozeti yok mu? İkna oldum oyum HDP’ye” dedi.
Eşbaşkanlar bir yandan seçim çalışmalarını sürdürürken bir yandan da kapı kapı sandık güvenliğini ve oy pusulalarında nasıl oy kullanılması gerektiğini anlattı.
HALFETİ
Halfeti’de seçim çalışmalarına hız veren Halkların Demokratik Partisi (HDP) belirlediği sandık görevlileri, okul sorumluları ve müşahitlere eğitim verdi. Halfeti merkezde bulunan seçim irtibat bürosunda gerçekleşen eğitim toplantısına, ilgi çok yoğun olurken bazı görevliler toplantıyı ayakta izlemek zorunda kaldı.
Toplam 21 bin 1 kişinin oy kullanacağı ilçede 81 sandığın kurulacağı belirtilirken, resmi olarak belirlenen 120 sandık görevlisi, 80 parti müşahidi ve okul sorumlularının katıldığı toplantıda, nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatıldı. Kurulan projektörde görsel olarak nasıl oy kullanılması gerektiği anlatılırken, olası seçim hilelerine karşı nelerin yapılacağı aktarıldı.

Yerel seçimlerin önemine vurgu yapılan toplantıda, son 3 seçimdir yapılan hilelere dikkat çekildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER