SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

HDP’den geceli gündüzlü seçim çalışması

HDP’den geceli gündüzlü seçim çalışması
Bu haber 22 Mart 2019 - 14:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HDP Ceylanpınar’da gündüz kırsal mahallelerde çalışmalarını sürdürürken ilçe merkezinde akşam geç saatlere kadar da kapı kapı broşür dağıttı. Siverek ilçesinde de seçim komisyonları eşbaşkan adaylarıyla birlikte iki grup halinde kırsal mahalleler ve merkezde çalışmalarına devam etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ceylanpınar’da dur durak bilmiyor. Gündüz mahalle çalışmaları yürüten Ceylanpınar Belediye Eşbaşkan Adayları Mehmet Ali Kahraman ve Narin Gezgör, akşam da geç saatlere kadar kapı kapı gezip, broşür dağıtıyor. HDP’li adaylar halka “Neden HDP”sorusunun cevaplarını anlatıyor. Turgut Özal Caddesi üzerindeki evlerin kapılarını çalan HDP’nin adayı Gezgör, kapıyı açan yurttaşlara önce kendini tanıttı, daha sonra bröşür vererek HDP adına destek istedi.

Havanın ısınması ile akşamları parklarda zaman geçiren Ceylanpınarlıları da ziyaret eden Gezgör, buradaki gençlere HDP’nin gençlerle ilgili projelerini anlatan broşürler dağıttı.

Bazı kadınlar evlerinin pencerelerinden HDP’lilere ilçede kadınların siyasilerin politikalarından kaynaklı pasif olduklarını söylerken, Gözgör, “Bizim kadın haklarını göz önünde bulundurarak, özgünlüklerini bilerek yaptığımız projelerimiz var. İlçede kadınların sorunlarını biliyoruz. Hep birlikte çözeceğiz” diyerek kadınlardan destek istedi.

Gezgör, seyir halindeki araçları da durdurarak, Ceylanpınar’ı yaşanılır bir ilçe yapmak adına seçim öncesi çalışacaklarını seçimden sonra da halka birlikte sorunlara çözüm üreteceklerini belirtti.

SİVEREK

Halkaların Demokratik Partisi (HDP) seçim çalışmaları kapsamında Siverek’in Karakeçi bölgesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretlere HDP ilçe yöneticileri, bölgenin kanaat önderleri ve parti üyeleri katılırken, Mêzar, Goli, Mezir, Şirt, Hacıbekir, Xorêk mahalleri ziyaret edildi.

Öte yandan HDP Siverek Belediyesi Eşbakan Adayı Turan Tüysüz, Siverek merkezde bulunan Kevcal Köyü Taziye Evi, Bağlar Taziye Evi, 2, 3, 4 ve 6 No’lu taziye evlerini ziyaret ederek başsağlığı diledi. Eşbaşkan Adayı Emine Çetiner ise, ilçede bulunan eğitim kurumlarını ziyaret ederek destek istedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER