SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Bin 500 kişilik kontejana 42 bin başvuru

Bin 500 kişilik kontejana 42 bin başvuru
Bu haber 30 Nisan 2019 - 8:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da İŞKUR üzerinden Toplum Yararına (TYP) Valilik,Aile ve Sosyal Hizmetler müdürlüğü ve Belediyelerde görevlendirilecek bin 596 kişilik kontenjan için 42 bin başvuru yapıldı.

Şanlıurfa’da Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri, Valilik ve Aile Sosyal Hizmetler, Orman İşletme Müdürlüğü ve Harran üniversitesi bünyesinde 6 ay boyunca toplum yararına (TYP) görevlendirilecek temizlik ve güvenlik personel başvuruları geçtiğimiz Cuma günü sona ermişti.İŞKUR’dan edinilen bilgilere göre toplam Bin 596 kişilik kontenjan için 42 Bin kişi başvurdu. Noter huzurunda çekilecek kura sonucunda işe alınacak kişiler valilik,Aile ve sosyal hizmetler müdürlüğü, Orman müdürlüğü,Harran üniversitesi ve Belediyelerde proje kapsamında Bin 596 kişi alınacağını duyurmuştu ancak Şanlıurfa’da Bin 596 kişilik kontenjan için 42 bin başvuru yapıldı.

Bugünden itibaren İlçe Belediyelerinde görev yapacak kişiler, başvurdukları ilçelerde noter huzurunda kura sonucunda belirlenecek. Kurada isimleri çıkanlar en geç 20 Mayıs’ta işbaşı yapacak.

Hangi Kurum Ne Kadar Alacak:

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER