SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Davutoğlu’nun partisinin Urfa ayağında kimler var?

Davutoğlu’nun partisinin Urfa ayağında kimler var?
Bu haber 26 Nisan 2019 - 17:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun parti kuracağına kesin gözüyle bakılıyor. Birçok ilde kurucu il başkanların da belirlendiği ileri sürülüyor. Davutoğlu’nun geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaların ardından yeni parti için günlerin sayıldığı iddia edilmişti.

Tüm Türkiye’de teşkilatlanmaya başlandığı bildirilen partinin şuna kadar 15 ilde kurucu il başkanlarını belirlediği belirtiliyor. Bu ilerin arasında Şanlıurfa’da yer alıyor. Kuruluş aşamasında olduğu ve isminin de belirlendiği ileri sürülen partinin belirlenen kurucu il başkanlarının neredeyse tamamının eski AK Parti il başkanları olduğu belirtiliyor.

Teşkilatlanmasının büyük birçoğunluğunun tamamlandığı iller arasında Şanlıurfa’da bulunuyor. Kurulacak partinin kurucu teşkilatının eski AK Parti il ve ilçe teşkilatı yöneticileri olduğu ileri sürülüyor. Bu kapsamda eski bir il başkanı olmak üzere eski il başkan yardımcılarının da aralarında olduğu eski teşkilat yöneticileri kurulacak olan yeni parti için sıkı bir çalışma yürüttükleri iddia ediliyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER