SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Eyüp Peygamber Camii’nde her gün iftar veriliyor

Eyüp Peygamber Camii’nde her gün iftar veriliyor
Bu haber 24 Mayıs 2019 - 17:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet VakfıŞanlıurfa Şubesi iş birliğinde, “İftarda Sen de Bizimlesin” sloganıyla ihtiyaç sahiplerine Eyüp Peygamber Camii avlusunda her gün iftar yemeği veriliyor.

Şanlıurfa İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Taştan, iftar programına dair yaptığı açıklamada, “İlimizde ramazan ayı dolu dolu yaşanıyor. Şanlıurfa’mızda din kardeşlerimize ramazan ayı boyunca manevi duyguları camilerimiz ve irşat bürolarımızda yaşatırken maddi olarak da insanlara destek oluyoruz.” dedi.

Balıklıgöl Meydanı’nda Türkiye Diyanet Vakfı standı açıldığını belirten Müftü Taştan şöyle devam etti:

“İl Müftülüğümüz ve Vakfımız Şanlıurfa Şubesi olarak ramazanın ilk günlerinden itibaren Balıklı Göl Meydanı’nda Şanlıurfa Valimiz Sayın Abdullah Erin’in takdirleri ile halkımızın zekât, fitre ve fidye gibi bağışlarını kabul eden bir stant kurduk. Daha sonra ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek 100 adet ihtiyaç paketi dağıtımı yaptık. Bunun yanında çeşitli programlarla ihtiyaç sahiplerine yardımcı olduk ve olmaya devam edeceğiz. Şimdi ramazan ayının son gününe kadar Eyüp Peygamber Camii’nde her gün yaklaşık 500 ile 750 kişi arasında ihtiyaç sahibi vatandaşımıza yemek ikramı yapılacak. Bu imkânları bizlere sunan hayır sahiplerimize teşekkür ediyorum. Rabbimiz yapmış oldukları hayırlarını kabul eylesin inşallah.”

Diyanet Haber

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER