SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Yıldız, Beyazgül’ün Başdanışmanı oldu

Yıldız, Beyazgül’ün Başdanışmanı oldu
Bu haber 02 Mayıs 2019 - 19:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde atamalar devam ediyor. Birimlere atanan birçok ismin ardından Belediye Başkanı Zeynel Abidin’in Başdanışmanlık görevine Selami Yıldız atandı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde atamalar sürüyor. BELTUR, BELTAŞ, ŞUSKİ ve Genel Sekreter yardımcılığına yapılan atamaların ardından bugün bir atama haberi daha geldi. Selami Yıldız’ın Büyükşehir Belediyesi Başkan Başdanışmanı görevine getirildiği bildirildi.
Edinilen bilgiye göre Beyazgül’ün ekibini tamamlamak için yoğun bir çalışma yürüttüğü belirtiliyor.

SELAMİ YILDIZ KİMDİR?

1965 yılında, Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şanlıurfa’da, lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nde (1989-1992), Yüksek Lisans öğrenimini Harran Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Halk Edebiyatı Bölümünde (1996-1998) yaptı.
Şanlıurfa Belediyesi’nde 8 yıl Kültür-Sanat Faaliyetleri Koordinatörü (1984-1991); Kültür ve Turizm Bakanlığı Şanlıurfa Devlet Türk Halk Müziği Korusu’nda 3 yıl notist (1991-1994); Harran Üniversitesi’nde 12 yıl Halkbilimi Öğretim Elamanı, Kültür-Sanat Faaliyetleri Koordinatörü ve idarecilik (1994-2005); Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda 8 yıl Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürü (2005-2013), Tanıtma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı kadrosunda 4 yıl Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcı Vekili olarak görev yaptı (2013-2016). Bakanlık hizmet içi eğitimi, halk kültürü araştırmaları, Bakanlıklar ve Avrupa Fonlu Projelerde aktif çalışma ve yönetici olarak görev yaptı. Bakanlık Makamı ve Şanlıurfa Valilik Makamı onayı ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Kültür ve Turizm Başdanışmanı olarak görevlendirildi.
Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği, Ankara Şubesi yönetim kurulu üyeliği; Şanlıurfa İlim Yayma Cemiyeti kurucu üyeliği ve istişare kurulu üyeliği, Şanlıurfa Eğitim Kültür Sanat Araştırma Vakfı (ŞURKAV) Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu üyeliği görevleri devam etmektedir. Şanlıurfa-Diyarbakır Karacadağ Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Üyeliği ve Kültür Turizm Komisyon Başkanı; Şanlıurfa Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kültür Turizm Komisyonu Başkanı; MİYAR Araştırma ve Tanıtım Grubu’nda Kamuoyu Araştırmaları Koordinatörlüğü olarak görev yaptı.
Kültür, Turizm, Sosyal Araştırmalar alanında 8 telif eseri, 30 makalesi yayımlandı. Harran Dergisi ve Akademik Bakış Dergilerinde Yayın Kurulu Üyeliği ve Yayın Yönetmenliği yaptı; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak yaptığı “63’üncü Kentte 63 Yayın” çalışması ile Türkiye Yazarlar Birliği 2009 Yılı “En İyi Şehir Kitaplığı Türkiye Kurumsal Ödülü” ne layık görüldü. 32 yıllık kamu hizmetinde birçok başarı ve takdirler aldı. Selami YILDIZ, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER