SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Aksakzadelerin mağduriyeti giderilecek mi?

Aksakzadelerin mağduriyeti giderilecek mi?
Bu haber 27 Ocak 2020 - 18:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Abdullah Aksak döneminde çeşitli bahanelerle işten çıkarılan işçilerin mağduriyetini giderecek mi? Yaşanan mağduriyetlerle ilgili konuşan AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız,”Aksak döneminde belediyen çıkarılan işçilerin geri dönmesi için çalışmalar sürüyor.”dedi.

31 Mart seçimlerinde Abdullah Aksak’ı aday gösteren AK Parti, seçimi kazanan taraf oldu. Yaşanan 9-10 aylık süreçte Aksak, birçok işçinin işine son verdi çeşitli bahanelerle. Sadi Güven başkanlığında toplanan YSK, Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın 18 yaşından küçükken ruhsatsız silah bulundurmaktan aldığı 2 yıl 9 aylık hapis cezası nedeniyle seçilme yeterliliğine sahip olmadığı iddiasını değerlendirdi. Aksak’ın mazbatası, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edildi. AK Parti Genel Merkezi, Feyyaz Soylu ismi üzerinde karar kıldı. Meclis kararıyla Soylu, belediye başkanlığına seçildi. Geçtiğimiz günlerde değerlendirme toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, “Haksızlığa ve hukuksuzluğa uğrayan kim varsa biz onların yanında olacağız.” dedi.

İl Başkanı Bahattin Yıldız, Abdullah Aksak döneminde belediyen çıkarılan işçilerin geri dönmesi için çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Yüksek Seçim Kurulu’nun önceki belediye başkanımız ile ilgili almış olduğu bir karar vardı. 18 yaşından küçük iken ortaya çıkan bir durumla ilgili Yüksek Seçim Kurulu mazbatayı iptal etti. Belediye meclisi içerisinde iki dönem belediye meclis üyeliğimizi yapan Feyyaz Soylu arkadaşımız tüm meclis üyelerimizin katılımıyla yapılan seçimlerde birinci turda yüksek bir oyla Ceylanpınar’ımızın yeni başkanı oldu. İşçi çıkarımları işle ilgili o dönemki başkana da söyledik arkadaşların geri dönüşümlerinin bazılarını sağladık. Yeni gelen başkanımıza da söyledik. Bu arkadaşlarımızın durumlarına bakacağız. Haksızlığa ve hukuksuzluğa uğrayan kim varsa biz onların yanında olacağız bunu bilmenizi istiyorum. Bunların geri dönüşü ile ilgili çalışma şu anda devam ediyor. O kriterlerine bakıp geri dönüşümlerini sağlayacağız. Mağdur etmeyeceğiz”ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER