SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

AKİF İNAN MEZARI BAŞINDA ANILDI

AKİF İNAN MEZARI BAŞINDA ANILDI
Bu haber 06 Ocak 2021 - 16:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı, Yazar- Şair Mehmet Akif İnan, vefatının 21’inci yıl dönümünde Şanlıurfa’daki mezarı başında anıldı.

Memur-Sen Şanlıurfa İl Başkanlığı öncülüğünde düzenlenen programda, dua ve Kur’an’ı Kerim okunarak,  İnan’ın kişiliği ile ilgili konuşmalar yapıldı.Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Coşkun, Mehmet Akif İnan’ın okuyan, yazan, düşünen ve eser bırakan bir eğitimci olduğunu söyledi.

Törene, AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, siyasi parti temsilcileri, arkadaşları, yazarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Memur-Sen Şanlıurfa İl Temsilciliği’nden İnan’ın vefatı ile ilgili yapılan açıklamada, “İçinde yaşadığı zor zamanlarda toplumun karanlıklardan aydınlığa yürüyüşünde fikirleriyle ışık saçan, cesaret ve hareketiyle başta gençlik olmak üzere millete öncü ve örnek olmuş gerçek bir münevver, medeniyet değerlerimizi değişimin kaynağı bilerek kendisini nesillerin eğitimine adamış örnek bir öğretmendir.  Çevresindekilerle içten, samimi yakınlığı ve dürüst kişiliğiyle gerçek bir abi, arkadaş; iyi bir hatip, edebiyat dünyasında ‘Kudüs Şairi’ olarak nam salan Yedi Güzel Adam’dan biri olan Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ı, vefatının 21. yılında rahmetle ve minnetle anıyoruz

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER