SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

(ANALİZ) ERKEN SEÇİM KAPIDA MI?

(ANALİZ) ERKEN SEÇİM KAPIDA MI?
Bu haber 27 Ocak 2021 - 10:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genelde Türkiye özelde Şanlıurfa’da yaşanan gelişmeler erken seçim kapıda mı? Sorusunu akıllara getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni yılın ilk günlerinde, ittifak ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den ardından, ikinci ev ziyaretini Saadet Partisi (SP) Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk’e yapması erken seçim ve ittifak görüşmeleri mi başlıyor sorularını akıllara getirdi. Ardından muhalefet partileri erken seçim söylemlerini yüksek perdeden dillendirmeye başladı.

Son olarak Yüksek Seçim Kurulu da (YSK), 17 partinin seçime girme yeterliliğinin olduğunu açıkladı.

YSK kararına göre seçime girme yeterliliğine sahip partiler: İyi Parti, AK Parti, Anavatan Partisi, BTP, BBP, CHP, DP, DSP, Genç Parti, HDP, Hür Dava Partisi, MHP, MYP, Saadet Partisi, TKP, Vatan Partisi ve Yeniden Yeniden Refah Partisi.

Türkiye geneli bu gelişmeler yaşanırken Şanlıurfa’da da siyasi hareketlilik gözlemlenmeye başladı. Şanlıurfa milletvekilleri ziyaret ve temasları kentte yoğunlaştırması dikkatlerden kaçmıyor. TV programlarına seçimden seçime çıkan ve bu sayıyı da bir veya iki ile sınırlı tutan bazı siyasilerin yerel TV’lerde boy göstermesi seçim mi var sorusunu yerelde yansıdığı yorumları yapılmaya başlandı.

Cumhur İttifakı partileri AK Parti ve MHP en üst perdeden seçimlerin normal takviminde yapılacağını açıklamıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER