SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

KULİSLER HAREKETLENDİ! KİMLER BAŞKAN OLACAK?

KULİSLER HAREKETLENDİ! KİMLER BAŞKAN OLACAK?
Bu haber 08 Ocak 2021 - 9:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Türkiye genelinde pandemi nedeniyle ertelenen il ve ilçe kongrelerinin startını yeniden veremeye hazırlanıyor. Bu kapsamda Şanlıurfa’da da kulisler hareketlendi. Aday olacak isimler kulislerde konuşulmaya başlandı. En çok konuşulanlar ise İl başkanlığı ve Haliliye ilçe başkanlığı koltukları.

Şanlıurfa’da ilçe teşkilatlarının kongrelerini büyük bir çoğunluğunu tamamlayan AK Parti, İl Başkanlığı, Haliliye, Siverek ve Ceylanpınar içinde 13 Ocak’ta başlayacak kongre sürecinde başkanların açıklanacağı ifade edildi.

Kentte, konuşulan konuların başında yer alamaya başlayan bu durum Haliliye İlçe Başkanı Süleyman Aksu’nun aday olmayacağını sosyal medya hesabı üzerinden duyurması ile tavan yaptı. Bu açıklamanın yapılmasının ardından kulislerde kongreleri yapılan il ve ilçelerde isim değişikliğine gidileceğinin sinyalini olarak değerlendiriliyor. İl Başkanlığı ile ilgili henüz net bir durum olmazken, Haliliye için aday isimleri dolaşmaya başladı. Daha öncede çeşitli medya organlarında haber konusu olan Avukat İbrahim Eyüpoğlu’nun ilçe teşkilatı adaylığının netleştiği ile ilgili kulis bilgiler dolaşmaya başladı.

Genel Merkezin Haliliye ilçe teşkilatı dışında kalan başkanlıklarda yeni isimlerle mi, yoksa mevcut başkanlarla mı devam edeceği merak konusu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER