SON DAKİKA

Günaydın Urfa | Şanlıurfa Haber

Eyyübiye Belediye Başkanı Kuş: Şehitlerimizi rahmetle anıyorum

Eyyübiye Belediye Başkanı Kuş: Şehitlerimizi rahmetle anıyorum
Bu haber 11 Nisan 2021 - 8:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’nci yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda “11 Nisan 1920 günü Urfa’da birlik ve beraberliğin ve cesaretin yekvücut bulduğu gündür” dedi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’nci yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında “Şanlıurfa halkı, kendi topraklarında birlik ve beraberlik içinde destansı bir özgürlük mücadelesi sergileyip, öz topraklarını düşman işgalinden kurtarmıştır” diyen Kuş, şunları kaydetti: “11 Nisan 1920 günü Urfa’da birlik ve beraberliğin ve cesaretin yekvücut bulduğu gündür. Milletimiz kahramanlık örneği sergileyip, kendi çabalarıyla düşmanı öz topraklarından kovmuş ve bu da tarihin şanlı sayfalarında yerini bir destan olarak almıştır. Bu kutlu destanın 101’nci yılında atalarımızın Ecdadımızın bizlere bıraktığı miras doğrultusunda bizler de vatanını, milletini, bayrağını ve toprağını ne pahasına olursa olsun koruyacak ve bu doğrultuda nesiller yetişmesine vesile olacağız. Bizlere düşen atalarımızın gösterdiği o ruhu, kararlılığı, birlik ve beraberliği hayatımızın her noktasına sirayet ettirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER